با کاربردهای مختلف مایع ظرفشویی آشنا شوید

مایع ظرفشویی در خانه کاربردهایی فراتر از شستن ظرف ها دارد. آیا با این موارد استفاده آشنا هستید؟ اگر نیستید، ادامه این مطلب برای تان جالب خواهد بود.

لکه های چرب روی لباس را پاک کنید
تبیان می نویسد: آیا روی پیراهن تان لکه سس است؟ کمی مایع ظرفشویی را روی لکه بمالید و آب بکشید. این روش برای از بین بردن لکه های دور یقه نیز بسیار موثر است. مایع ظرفشویی برای پاک کردن لکه بیشتر پارچه ها به اندازه کافی ملایم و موثر است.

کف زمین را به خوبی پاک کنید
برای تبدیل یک سطل آب گرم، به یک پاک کننده مفید کف زمین، تنها 2 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. از این محلول روی سطوح سرامیک یا کاشی استفاده کنید، اما برای تمیز کردن سطوح ساخته شده از چوب سخت، از استفاده از این محلول خودداری کنید؛ چراکه آب می تواند باعث تاب برداشتن تخته ها شود.

میز و صندلی فلزی را تمیز کنید
3 قطره مایع ظرفشویی به یک کاسه کوچک آب گرم اضافه کنید و از آن برای تمیز کردن میز و صندلی های فلزی استفاده کنید. سپس آن ها را آب بکشید.

جواهرات خود را جلا دهید
اضافه کردن کمی مایع ظرفشویی به آب، روشی سریع برای تمیز کردن زیورآلات است. آب و چند قطره مایع ظرفشویی را در یک کاسه مخلوط کنید، زیورآلات را به مدت 5 دقیقه در آن خیس کنید و سپس آن را در کف تکان دهید. از یک مسواک نرم برای سابیدن و شستن چرک های سرسخت استفاده کنید.

لکه های روی فرش ها را از بین ببرید
یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را در 2 فنجان آب گرم حل کنید و یک پارچه سفید و تمیز آغشته به این محلول را روی لکه قرار دهید تا آن را به خود جذب کند. این کار را تکرار کنید تا لکه کاملا جذب پارچه و از روی فرش پاک شود. سپس آن را با استفاده از یک اسفنج با آب سرد تمیز کنید و با یک پارچه تمیز، فرش را خشک کنید.

لکه های روغن را از روی زمین محو کنید
اگر لکه روغنی روی کف گاراژ یا حیاط خانه تان می بینید آن را با جوش شیرین بپوشانید و سپس مقداری مایع ظرفشویی روی آن بریزید.
آن را با یک برس پلاستیکی تمیز کنید و اجازه دهید چند ساعت در این حالت بماند. سپس آن را آب بکشید تا لکه از بین برود.
منبع : khorasannews.com