لوازم آرایشی عامل تشدید جوش های صورت

آيا مي دانستيد استفاده از لوازم آرايشي جوش هاي صورت را بيشتر و حادتر مي کند؟ در اين بخش که با عنوان لوازم آرايشي عامل تشديد جوش هاي صورت در مجله پزشکي دکتر سلام منتشر شده است شما را با مشکلاتي که لوازم آرايش براي صورت و جوش هاي صورت شما بوجود مي آورد آشنا مي کنيم. در بسياري از موارد، نوجوانان به جاي درمان طبي اين جوش ها، اقدام به پوشاندن آنها به وسيله مواد آرايشي از جمله پودرها و کِرِم پودرها مي کنند که متاسفانه با توجه به ميزان چربي بالاي موجود در اين مواد، خود اين مواد آرايشي مي توانند باعث تشديد يا ايجاد آکنه هاي جديدي در بيمار شوند. استند لوازم آرايش
,جوش صورت,لوازم آرايش و جوش صورت,ضررهاي لوازم آرايش,آرايش، آموزش آرايش،مدل آرايش صورت، آرايش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن
جوش صورت,لوازم آرايش و جوش صورت,ضررهاي لوازم آرايش,جوشهاي صورت,استفاده از لوازم آرايش,ضرر لوازم آرايش براي جوش ها,آکنه,لوازم آرايشي و آکنه
توجه داشته باشيد که بسته شدن منافذ پوست و مجاري غدد چربي از يک طرف و تغيير در ترکيب طبيعي چربي هاي پوست از طرف ديگر باعث ايجاد محيط مساعدي جهت رشد ميکروب هاي بي هوازي ايجادکننده آکنه مي شود.
متاسفانه برخي از نوجوانان ايراني به طور افراطي به وضعيت ظاهري خود حساس هستند و گاهي هزينه هاي گزافي را صرف بهتر شدن آن مي کنند. بنابراين مصرف زياد لوازم آرايشي و صرف ساعات طولاني براي آرايش، يکي از امور روزمره آنهاست. بعضي از نوجوانان در اين زمينه دچار افکار وسواسي هم هستند و به رغم صرف زمان و هزينه هاي گزاف، همواره در حالت يأس و نگراني يا حتي گوشه گيري و انزوا هستند و درمان اين افراد يکي از مشکلات دايمي پزشکان متخصص پوست است.
طبق بررسي هاي متعدد ثابت شده که مصرف مداوم مواد آرايشي مي تواند باعث ايجاد يا تشديد آکنه هاي صورت و بدن، رويش قارچ هاي سطحي روي پوست صورت، گردن و بدن، حساسيت پوستي و تعريق زياد شود.
هر يک از اين مواد آرايشي با توجه به فرمول تشکيل دهنده خود، از ده ها ماده شيميايي مختلف ساخته شده و اين مواد شيميايي به تنهايي يا در ترکيب با يکديگر ممکن است عامل ايجادحساسيت هاي پوستي خفيف تا شديد در نواحي مختلف پوست شوند. نواحي اطراف چشم شامل پلک فوقاني و تحتاني و لبه پلک ها از نواحي شايعي هستند که به سرعت به اين مواد واکنش نشان مي دهند و علاوه بر قرمزي، تورم و خارش، باعث خشکي و پوسته ريزي و در نهايت چين و چروک هاي ظريفي در اين قسمت ها ايجادمي شود. در صورت تکرار اين واکنش، چروک دايمي و زودرس و تغيير رنگ هم به وجود مي آيد که نماي زننده اي را با توجه به سن بيمار ايجاد خواهد کرد. متاسفانه درمان کامل اين حالت نيز مشکل و از بين بردن قطعي آن تقريبا غير ممکن است؛ زيرا با مصرف دوباره مواد آرايشي ممکن است اين واکنش تکرار شود. خط چشم، ريمل و لاک ناخن از موادي هستند که به طور شايع چنين واکنش هايي را ايجاد مي کنند. 

منبع: اکاايران

خدمات و محصولات تولیدی

 
 
 

 

خدمات شیشه و آینه