به نظر شما ضرورت دارد که کودکان به مهد کودک یا‌ آمادگی بروند؟

به دليل جدا شدن کودک از مادر و خانواده، بايد با توجه به سن کودک چنين تصميمي گرفته شود، يعني بايد ببينيم که چه کودکي را با چه سني مي‌خواهيم به مهدکودک بفرستيم. بهتر است که کودکان تا دو يا سه سالگي در محيط خانواده و در کنار مادر به سر ببرند زيرا که دراين صورت امنيت خاطر و پيوندهاي عاطفي که براي شکل‌گيري شخصيت بسيار مهم است مي‌تواند به خوبي رشد کند اما اگر شرايط مادر به گونه‌اي است که نمي‌تواند از فرزندش در کنار خود و در خانه نگهداري کند، مي‌تواند بعد از دو سالگي فرزندش را به مهدکودک بفرستد. دراينجا بايد به شرايط مهدکودک توجه کرد که کدام مهدکودک و با چه ويژگي‌هايي براي فرزند ما مناسب است. کفپوش مهدکودک

يعني درباره مهدکودک فرزندمان تحقيق جدي کنيم؟
البته؛ در مهد کودک، مربيان وظيفه بسيار مهمي به عهده دارند زيرا نقش جانشين مادر را براي کودک ايفا مي‌کنند و با توجه به اين تعريف، مربي بايد بتواند اضطراب کودک را تخفيف بدهد و به او امنيت بدهد و او را کنترل کند.
بنابراين لازم است درباره شخصيت و نحوه رفتار مربيان و اينکه تا چه حدي قادر هستند نقش جايگزين مادر را ايفا کنند، تحقيق کنيم. خلاصه اينکه اگر مهد کودکي داراي ويژگي‌هاي لازم باشد و تنها از کودک نگهداري نکند بلکه به نيازهاي او نيز توجه داشته باشد و رشد کودک و شرايط فردي او را در نظر بگيرد و درباره برنامه خواب، بازي، تغذيه، استراحت کافي و فعاليت‌هايي که مناسب سن کودک باشد، تدابير لازم انديشيده باشد و محيط امني براي کودکان ايجاد کند، مي‌توان پيشنهاد کرد که والدين حتما فرزندشان را به چنين مهدکودکي بسپارند.
منبع: بيتوته 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی
 
 

 

خدمات شیشه و آینه