کاربرد چوب های مختلف

1-چوب بلوط (سخت و محکم): مناسب براي روکش گيري (با عرض کمتر از 1mm)، بشکه سازي، پارکت سازي، کف پوش ساختن تخته هايي که بر روي سقف خانه ها در مناطق پر باران نصب مي شوند، (مقاوم در برابر رطوبت و به کارگيري در اسکله سازي و بنادر، استفاده در انواع مبلمان، کتابخانه، ميز و صندلي و... ساخت تراورز (چوب هاي نصب شده در زير ريل راه آهن)، ساخت دسته افزار و وسايل، استفاده در ساخت واگن و کشتي سازي و همچنين به عنوان تيرهاي شبکه مخابراتي (بعد از اشباء شدن چوب) کاربرد دارند.

2-چوب راش: چوبي است نيمه سخت و سنگين و خوشتراش با قابليت تورقي بسيار مناسب، مناسب براي روکش گيري الوارگيري، پارکت تراورز، تخته چند لايه، صنايع مبلمان (به خصوص مبلهاي خميده)، قايق سازي.

3- چوب افرا: چوبي است سخت، سنگين، راست تار، خوشکار، سبک و شکننده و قابل تورق و مناسب براي صنايع کف پوش و روکش سازي، ساخت تخته چند لايه، قالب کفش، ساخت لوازم مهندسي، پوشش سطوح بزرگ، ديوار ها و رويه ميزها و تخته خرده چوب، قابليت کنده کاري و ظريف کاري، مجسمه سازي، مبلمان و خراطي.

4- چوب ملچ: از جمله چوب هاي زيبا، خوش نقش و دکوراتيو ايران مي باشد. در درجه اول مناسب براي صنايع روکش سازي مي باشد، همچنين ساخت تخته چند لايه، درهاي ماسيو (چوب خالص)، ادوات ورزشي و خراطي پايه ها و نرده ها کاربرد دارد. ملچ چوبي نيمه سنگين و نيمه سخت، راست تار و خوشکار با قابليت تورق عالي است.

5- چوب آزاد: به دليل وجود خاصيت ارتجاعي و ارتعاشي (الاستيسيته) در مواردي از جمله ساخت وسايل ورزشي قابل ارتجاع (تخته پارالل و بارفيکس)، پاروي قايقراني، تخته زير فنر اتومبيل، همچنين ساخت وسايل موسيقي (سنتور) کاربرد دارد. آزاد چوبي سنگين و با دوام است.

6- چوب صنوبر و تبريزي: چوبي راست تار، نيمه سبک و خوشکار و قابل تورق است که به عنوان تيرهاي مخابراتي، تير ساختماني، کبريت سازي، ساخت وسايل کشاورزي، جعبه سازي و ساخت قفسه بندي کاربرد دارد و کاغذ سازي و تبريزي براي سنبه کاري مناسب است.

7- چوب گردو: چوبي نيمه سبک و نيمه نرم، قابل تورق، راست تار، خوشکار و بسيار بادوام است. چوبي است با مقبوليت جهاني بارگه ها و نقش و نگار بسيار زيبا، صيقل پذير و همگن مي باشد و رنگ پذيري و قابليت کنده کاري خوب داشته و در صنايع مبلمان گران قيمت، ساخت پارکت، قنداق تفنگ، روکش سازي، مجسمه سازي، ابزار آلات موسيقي و... پوست گردو در صنايع رنگ رزي و برگ آن خاصيت ضد عفوني کنندگي دارد.

8- زبان گنجشک (ون): چوبي محکم، قوي، بادوام، نسبتا ارزان با خاصيت الاستيکي زياد که کم پيچ بر مي دارد و در ساخت چهار چوب و درب، ساز ويلن، روکش و ساخت وسايل ورزشي (چوب اسکي) به کار برده مي شود. (کرم مايل به قهوه اي)

9- چوب ممرز: در ايران گسترده گي زيادي دارد و چوبي مقاوم و با دوام سخت و سنگين است که به عنوان تراورز و تيرک هاي معادن زغال سنگ، زغال گيري، ساخت واگن و همچنين در ساخت کاغذ کاربرد دارد. مقاوم به سايش است.

10- توسکا: چوبي سبک، نرم، راست تار، خوشکار، زير بافت و قابل تورق مي باشد که در تخته چند لايي مخصوصا لايه هاي وسطي، جعبه سازي، مدل سازي، اسکلت مبلمان کاربرد دارد.

11- نمدار (زيسنون- زير نون): جهت ساخت روکش، تخته چند لايه، مجسمه سازي، خمير کاغذ، ساخت وسايل تزئيناتي، مداد سازي و کارهاي ساختماني کاربرد دارد.

12- چنار: چوبي سخت و راست تار، کم دوام، با قابليت ميخ خور خوب، در ساخت مبلمان و غربال، روکش سازي و همچنين ستون معابد و مساجد کاربرد دارد. پرداخت پذير و با برش بدون پودر. (کارهاي ظريف)

13- چوب ساج: چوبي سنگين، روغني، خوش تراش و زيبا که از آن در ساخت مجسمه هاي چوبي استفاده مي گردد.

14- چوب کاج: چوبي نرم، راست تار، سبک که کم دوام است و زود مي پوسد، و از آن براي ساخت جعبه، مبلمان و همچنين کاغذ سازي استفاده مي شود.

15- چوب گلابي (امرود): چوبي سخت و مقاوم با دوام، راست تار، صاف،سنگين که در ساخت ابزارهاي چوبي دقيق (مانند خط کش)، قاب سازي و ادوات چوبي وهمچنين در ساخت مهر (مهر قالب پارچه قلمکار) به کار مي رود.

16- چوب آبنوس: چوبي بسيار سخت و سنگين بوده که داراي استحکام فراوان مي باشد لذا کم ياب و گران مي باشد و از آن در ساخت خاتم (به عنوان مثلث هاي سياه رنگ) استفاده مي شود.

17- چوب توت سفيد: چوبي سخت، سنگين، راست تار و بادوام است که در ساخت روکش، ابزار چوبي منزل، خاتم کاري و ساخت سازهاي موسيقي کاربرد دارد.

18- چوب سرو: چوبي بسيار نرم و سبک که به آساني قابل کار کردن و رنگ آميزي مي باشد و از آن بيشتر براي پوشش داخلي ديواره ها در کابين و ساختمان استفاده مي شود. (قرمز مايل به قهوه اي)

19- نارون: چوبي محکم، سنگين، مناسب براي هواي مرطوب با نقوش زيبا که از آن اغلب روکش تهيه مي کنند و به علت خاصيت خم پذيري براي کارهايي که پيچاندن چوب لازم باشد به کار مي رود.

20- چوب ارسي: چوبي سخت، معطر، محکم و قوي که به آساني خم مي شود و زود مي پوسد براي مبلمان سازي کاربرد داشته و براي خراطي بسيار مناسب است. 

خدمات و محصولات تولیدی

 
 
 

 

خدمات شیشه و آینه