وای فای درمهدهای کودک ممنوع

طبق آخرين نظريه محققين بهتر است در مراکزي که اطفال نگهداري مي شوند از واي فاي استفاده نشود و والدين آنان را در اين سنين در معرض خطر واي فاي قرار ندهند.
محققان انگليــــسي خواستار تصويـــب ممنوعيت استفاده از واي فاي در مراکز نگهداري کودکان شدند. به دنبال ممنوعيت استفاده از سيستم واي فاي در مهدهاي کودک‌ و دبستان‌هاي فرانسه؛ محققان بريتانيايي نيز خواستار استفاده نکردن از اين نوع سيستم براي اتصال به اينترنت در کودکستان‌ها و دبستان‌ها شدند.
دکتر اريکا مالري که تحقيقاتش را از سال 2009 آغاز کرده است، درباره مضرات سيستم بدون سيمي که باعث اتصال کاربران به اينترنت مي‌شود مي‌گويد، اين نوع فناوري در طول مدت کوتاهي توانست درطيف وسيعي از مردم در جوامع مختلف با قابليت کاربردي بالا ظاهر شود بدون اينکه کسي از تبعات غير قابل چشم پوشي آن آگاهي چنداني داشته باشد. اين محقق ادامه مي‌دهد، شش سال پيش زماني که متوجه شدم، شايع شدن علائمي مانند سردرد، بي‌خوابي، خستگي، تپش قلب و حتي اختلالاتي نظير تومورهاي مغزي يا ناباروري، ابتلا به آلزايمر زودهنگام و حتي خطر تولد کودکان اوتيستيک مي‌تواند با استفاده روزافزون سيستم واي فاي مرتبط باشد، تحقيقاتم را آغاز کردم.
افزايش شمار لپ تاپ، آي پد و استفاده از سيستم واي فاي در کلاس درس در سال‌هاي اخير، شايع شده و به گفته دکتر مالري، صدها خانواده مدعي به خطر افتادن سلامتي فرزندان شان پس از نصب سيستم واي فاي و جايگزين شدن لپ تاپ و تبلت با قلم و کاغذ و کتاب شدند. براي نمونه سه سال پيش خانواده جسيکاي 9 ساله از سردردهاي فرزندشان در مدرسه خبر دادند. همچنين احساس خستگي مفرط و افت يادگيري و بروز لکه هايي روي پوست دانش آموز 9 ساله خانواده لوييس، همزمان با استفاده از سيستم واي فاي در مدرسه، دکتر مالري را پيش از پيش در انجام تحقيقات و پيدا کردن رابطه معنا دار ميان استفاده از اين نوع سيستم و بروز تبعات منفي در سلامتي کودکان مصمم کرد. پس از آن والدين ديگري نيز بروز علائم مشابهي را در فرزندان شان گزارش دادند که موجب شد روند تصويب قانون ممنوعيت از استفاده از سيستم واي فاي در مسير تازه‌اي قرار بگيرد. کفپوش مهدکودک
آمارهاي متعددي نشان مي‌دهد استفاده اينترنت متصل به سيم و محدود کردن کار با لپ تاپ و تبلت در مدارس، عوارض بهداشتي و سلامتي دانش آموزان را تا حد زيادي کاهش داده است. دکتر سيمون عضو آژانس محافظت از سلامت کودکان نيز از خواستاران ممنوعيت استفاده از اينترنت واي فاي در مدارس و مراکز نگهداري کودکان بوده و معتقد است اگر چه تا کنون شواهد علمي قابل قبول و موثقي از تبعات استفاده از اينترنت بدون سيم در دسترس نيست، اما تصويب اين قانون در بريتانيا بايد جدي گرفته شود.او جسيکا لوييس دانش آموز 9 ساله بريتانيايي، را شاهد قابل قبولي براي ادعاي خود مي‌داند و مي‌گويد، وقتي جسيکا در معرض سيستم واي فاي قرار مي‌گيرد، نشانه‌ها باز مي‌گردند و اين مسأله‌اي نيست که بتوان از آن چشم پوشي کرد. دکتر مالري نيز معتقد است، اشعه‌هاي ساطع شده از اين سيستم و امواج راديويي از سوي آژانس بين‌المللي تحقيقاتي سرطان، مخرب و آسيب زا اعلام شده به اين معنا که احتمال ابتلا به سرطان در افرادي که در معرض اين امواج راديويي قرار مي‌گيرند وجود دارد.
روزنامه ايران 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی