مهدکودک بهتره یا استخدام پرستار؟

اين روزها بعضي زوج‌هاي شاغل ترجيح مي‌دهند به جاي فرستادن فرزندشان به مهدکودک، پرستاري را استخدام کنند تا نگراني‌هاي‌شان از بابت مراقبت و نگهداري از کودک کمتر شود.اما حضور پرستار در خانه به‌طور معمول با دردسرهايي همراه است و شايد مشکلاتي پيش بيايد، بنابراين بهتر است قبل از اينکه درمورد حضور پرستار در خانه‌تان تصميم بگيريد، توصيه‌هاي دکتر بيات را در اين زمينه بخوانيد.

سن کودک
يکي از اولين نکاتي که در مورد انتخاب پرستار بايد درنظر گرفته شود، سن کودک است. در سنين پايين که کودک نياز به مراقبت دارد، بهتر است پرستار با مهارت‌هاي نگهداري از کودک آشنا بوده و تجربه کافي داشته باشد. به‌عنوان مثال پرستاراني که مادر هستند يا تجربه نگهداري از کودک را دارند، براي نگهداري از کودک گزينه مناسب‌تري محسوب مي‌شوند. کودکان بزرگ‌تر خودشان قادر به صحبت کردن هستند و مي‌توانند اتفاقات خانه را گزارش دهند اما در مورد کودکاني که هنوز توانايي حرف زدن ندارند کنترل شرايط اهميت بيشتري پيدا مي‌کند. علاوه بر اين در مورد کودکان بزرگ‌تر توصيه مي‌شود پدر و مادر پرستاري را انتخاب کنند که توانايي کار و بازي با کودک را داشته باشد. حتي اگر پرستار قادر باشد کارهاي آموزشي انجام دهد و تجربه يا تحصيلات مرتبط داشته باشد، داشتن اين قابليت‌ها به مراتب بهتر است. بهترين سن براي پرستاران 28 تا 40 سال است. کفپوش مهدکودک


نکاتي در مورد روز مصاحبه
زماني که پدر و مادر از طريق موسسات يا آشنايان با پرستاري آشنا شدند، بهتر است قبل از استخدام و سپردن کودک، با او مصاحبه کنند. در روز مصاحبه انتظارات بايد به‌طور واضح و مشخص بيان شوند. مثلا مادر بگويد که انتظار دارد پرستار چه غذاهايي را دراختيار کودک قرار دهد، آيا لازم است که خود پرستار هم براي کودک غذا بپزد، آيا بايد بخشي از کارهاي آموزشي را هم برعهده داشته باشد و آيا مي‌تواند کودک را از خانه بيرون ببرد؟ عادت‌هاي غذايي کودک، ويژگي‌هاي رفتاري، حساسيت‌هاي غذايي و مواردي از اين دست هم نکات مهمي هستند که بايد به پرستار گوشزد شود. هرقدر اين توافقات واضح‌تر باشد امکان بروز مشکلات در آينده کمتر است. اگر اين صحبت‌هاي اوليه شفاف نباشد اين احتمال وجود دارد که بعد از مدتي بنا به دلايلي مشکلاتي ايجاد شود و والدين از عملکرد پرستار رضايت نداشته باشند. درنتيجه پرستار کارش را ترک کند يا اخراج شود که اين موضوع ممکن است بر احساسات کودک تاثير داشته باشد. علاوه بر اين هر خانه‌اي قانون و خط قرمزهايي دارد که بايد در مورد اين نکات هم حتما با پرستار صحبت شود. پيشنهاد مي‌شود که مادر در مورد محل قرار گرفتن تلفن‌هاي تماس ضروري، داروهاي کودک، دفترچه بيمه و... پرستار را مطلع کند تا در شرايط اضطراري پرستار به موقع به کودک کمک کند.
منبع: اکاايران 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی