فرزندمان را به مهدکودک ببریم یا خانه پدربزرگ؟

سوال : همسرم به شدت مخالف سپردن فرزندمان به مهد است اما بنده گمان مي کنم مهد بهتر خانه مادر و پدربزرگ است. ميترسم فرزندم در خانه آنها لوس شود.اينطور نيست؟

پاسخ دكتر ميترا حكيم شوشتري، فوق تخصص روان‌پزشكي كودكان و عضو هيات علمي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي :
اين موضوع به سن كودك بستگي دارد. در كودكان زير 3 سال كه نياز بيشتري به مراقبت دارند مادر و پدربزرگ بهترين گزينه هستند اما اگر مادربزرگ يا پدربزرگ توانايي نگهداري از فرزند شما را ندارند يك پرستار يا مربي خاص مهد مي‌تواند براي مدت طولاني كودك را نگه دارد. مادراني كه مجبورند كودكان كمتر از 3 سال خود را به مهد بسپارند, بهتر است قبل از 8 ماهگي اين کار را انجام دهند زيرا در اين سن كودك هنوز شناختي از محيط اطراف ندارد و استرس و اضطراب از افراد غريبه در او شكل نگرفته است. براي كودكان بالاي 3 سال، حضور در محيط‌هاي اجتماعي خوب است اما اگر مادر و پدربزرگ فرصت داشته باشند، بهتر است كودك چند ساعت به مهد و چند ساعت به آنها سپرده شوند. کفپوش مهدکودک

هر حال مهد محيطي است كه انضباط خاصي در آن حاكم است و كودك در آن با افراد زيادي در تماس است و خسته مي‌شود. براي پيشگيري از لوس شدن کودک بايد روش تربيتي مادر و پدربزرگ مشابه با روش تربيتي والدين باشد تا كودك دچار مشكلات رفتاري نشود. هر چه تشابه بين نوع تربيت بيشتر باشد هم از نظر تربيتي براي كودك بهتر است هم اينكه او تنش كمتري را تجربه خواهد كرد.
منبع: سيمرغ 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی