عوارض لوازم آرایشی تقلبی

متاسفانه ايران يکي از پر مصرف ترين بازارهاي لوازم آرايش را در دنيا دارد و وقتي هم که يک کالا پرفروش و پر مصرف مي شود بايد منتظر انواع تقلبي آن بود. کالاي تقلبي وقتي در مورد اقلام دارويي، بهداشتي، خوراکي و خلاصه هر چه که به سلامت انسان ها مرتبط است نباشد، شايد بتوان تحملش کرد و فقط ناراحت زيان مالي اش بود اما وقتي کالايي وارد بازار مي شود که با سلامت ما ارتباط مستقيم دارد ديگر نمي توان دست روي دست گذاشت و گفت: «فلان تومان ضرر کرديم!» اينجا شايد مصرف يک کالاي تقلبي به ازدست دادن سلامت مان منجر شود.

سال هاست که ميلياردها ريال صرف مبارزه با قاچاق کالا مي شود و هر چند ماه يک بار وزارت بهداشت از وجود لوازم آرايش تقلبي و قاچاق آنها به کشور خبر مي دهد تا مردم را از مصرف آنها منصرف کند اما واقعيت اين است که قفسه ها و انبارهاي بسياري از مغازه ها پر از لوازم و اجناس تقلبي است. استند لوازم آرايش

? تشخيص کالاي تقلبي
حتما شما هم دستفروشاني که کارشان فروش لوازم آرايش است را در گوشه و کنار خيابان ديده ايد. البته همه آنها هم مدعي هستند که اجناس شان اصل است و از بهترين مواد ساخته شده است. وقتي مارک هايشان را مي خواني چيزي سر در نمي آوري، تاريخ مصرف هم ندارند و يا تاريخ مصرف شان مخدوش شده است و خلاصه چيزي که دارند کمي رنگ و لعاب و عطر و بو و البته از همه وسوسه کننده تر قيمت بسيار ارزان آنها است.
خريداران به چند دليل ممکن است فريب اين قبيل فروشندگان را بخورند. اشکال در تشخيص اصل يا تقلبي بودن جنس، اشکال در انتخاب فروشگاه و فروشنده مناسب و بي دقتي هنگام خريد.
جالب اينجاست که بيشتر لوازم آرايشي بهداشتي دست ساز در تهران و چند شهر ديگر و در کارگاه هاي پنهاني ساخته مي شوند و در بازارهاي آستارا، کيش، بندرعباس و قشم هم پيدا مي شوند و به راحتي به عنوان اجناس خارجي به فروش مي رسند. حتي خود فروشندگان مي گويند که در تشخيص کالاهاي تقلبي دچار مشکل مي شوند و گاهي پيش مي آيد که خودشان هم به راحتي نمي توانند بگويند که کالايي اصل است يا تقلبي.

? عوارض لوازم آرايشي تقلبي
پوست سالم بهترين محافظ در برابر عوامل آسيب رسان خارجي است و اگر پوست در اثر استفاده از فرآورده هاي آرايشي تقلبي دچار آسيب شود، کارآيي لازم را در حفاظت از بافت هاي زيرين از دست مي دهد. واکنش هاي پوستي به دنبال مصرف مواد آرايشي بهداشتي تقلبي به صورت التهاب آلرژي، کهير و واکنش هاي حساسيتي به نور خود را نشان مي دهد.
آمارها نشان مي دهد در اروپا تقريبا ?درصد افراد نسبت به مواد آرايشي حساسيت دارند. اين آمار در آمريکا به ?? درصد نيز مي رسد. به نظر مي رسد آمار حساسيت به اين مواد بيش از اينها باشد چون بسياري از اين حساسيت ها در طولاني مدت اتفاق مي افتند و بنابراين ممکن است به راحتي از ديد پزشکان پنهان بمانند.

? دقت در هنگام خريد
شما با کمي دقت مي توانيد محصول آرايشي و بهداشتي را انتخاب کنيد که به سلامت شما آسيب نرساند.
در هنگام خريد اين محصولات قبل از هر چيز از تقلبي نبودن آن مطمئن شويد چون در اين محصولات تقلبي به دليل کنترل نکردن کيفيت، ممکن است مواد شيميايي به کار رود که براي پوست و مو بسيار خطرناک باشد.
اگر دقت کنيد متوجه خواهيد شد روي اين محصولات که مورد تاييد وزارت بهداشت است يک برچسب وجود دارد که در آن نام محصول و تاريخ انقضا و توليد آن، نام کشور سازنده محصول و قيمت آن درج شده است بنابراين از خريد محصولاتي که چنين برچسبي ندارند خودداري کنيد.
استفاده از محصولات بهداشتي تاريخ گذشته مي تواند عوارض جبران ناپذيري را روي پوست باقي بگذارد.
متاسفانه تقريبا از تمام مارک هاي مرغوب، نوع تقلبي آن نيز وجود دارد که با قيمت تقريبا يک دهم قيمت مارک اصلي به فروش مي رسد. در چنين شرايطي لوازم آرايشي و بهداشتي ايراني که برخي افراد تمايلي به خريد آن ندارند از بسياري از اين محصولات تقلبي ارزان قيمت بهتر هستند زيرا تحت نظارت وزارت بهداشت تهيه مي شوند، و در بسياري از موارد از کيفيت مطلوبي برخوردارند. 

خدمات و محصولات تولیدی

 
 
 

 

خدمات شیشه و آینه