راه های تشخیص لوازم آرایش تقلبی

بازارهای آرایشی این روزها پر است از جنس‌های تقلبی که به اسم و قیمت اصل به فروش می‌رسند و ما حتی نمی‌دانیم محصولی که خریداری کرده‌ایم، مورد اعتماد است یا نه. واردکنندگان لوازم آرایشی و فروشندگان آنها که مدت‌های زیادی است با این محصولات سر و کار دارند و از جنس و شکل آنها به سادگی اصل یا تقلبی بودن آنها را تشخیص می‌دهند، راهکارهایی دارند تا خریداران هم با چشم و گوش بازتری سراغ آنها بروند. دکتر مریم ملکی، متخصص پوست و زیبایی و سامان رودباری از واردکنندگان بزرگ لوازم آرایشی برای شناخت محصولات اصل تایید شده شمارا راهنمایی می‌کنند…استند لوازم آرایش

تنها به اسم ریمل بسنده نکنید
یکی از راه‌های مرسوم برای شناخت اینکه ریمل خریداری شما اصل است یا نه، لوگوی برندی است که محصول متعلق به آن است. معمولا آرم و لوگوی برند اصل کاملا خوانا است و حداقل در دو جای محصول به صورت محسوس حک شده است. از دیگر راه‌های تشخیص ریمل تقلبی نوع بسته شدن در آنها است. به این ترتیب زمانی که در ریمل بسته می‌شود، حالت جا افتادن در به‌طور کامل و چفت شدن آن ساده باشد. روش آخری هم که تقلبی بودن یک ریمل را آشکار می‌کند خشک و ماسیده بودن مایع درون ریمل است. زمانی که برس ریمل بعد از یک یا دو بار استفاده از آن، ظاهر بهم چسبیده و غیرطیبعی داشت قطعا محصولی تقلبی و غیراستاندارد است. پس هنگام خرید ابتدا به ظاهر و بعد به نوع بسته شدن در و در نهایت برس ریمل مورد نظر حتما دقت کنید.

نظر متخصص: ریمل‌های تقلبی و نامرغوب مانع رشد مناسب مژه‌ها می‌شود. ضمن اینکه مواد مضر و درجه چند موجود در ریمل باعث خشک و شکننده‌شدن مژه‌ها شده و بعد از مدتی به عفونت‌های چشمی و متورم شدن پلک‌ها می‌انجامد. بنابراین برای مراقبت از حساس‌ترین عضو صورت نهایت خوش‌سلیقگی و دقت خود را به کار بگیرید. اسم «Rimel» حک شده روی محصولات نشان اصل بودن محصول نیست؛ این هم یکی از ترفند‌هایست که خریداران این محصول را فریب می‌دهد.

 

کرم پودرهای کدر و وارفته
تولید کردن کرم پودر تقلبی مایع یا پنکیک‌های پودری از ساده‌ترین تقلب‌های بازار آرایشی است. کرم پودرهای اصل معمولا سبک، شفاف و کمی رقیق هستند. در حالی که در نوع تقلبی آن کرم پودرهای مایع تقریبا سفت و ماسیده، کدر و بد بو یا بیش از حد آبکی و وارفته است. از طرفی بسته‌بندی و برندی که این محصول را تولید و به بازار عرضه می‌کند با شماره‌های معتبری کدبندی و مشخص شده است. در خرید پنکیک هم باید تاکید کنیم که ظرف‌های گردی که پنکیک‌ها در آن قرار می‌گیرد در رویی با قفل‌های استاندارد بسته می‌شود و شیشه‌های برآمده روی درب آنها کاملا برجسته و با کیفیت تولید شده‌اند تا از ورود احتمالی هوا به داخل آن پیشگیری شود.

نظر متخصص: کرم پودرهای آرایشی بی‌کیفیت و غیر اصل لایه ضخیمی از پوست را پوشانده و از عملکرد نرمال آن جلوگیری می‌کند. به علاوه التهاب و لک‌های پوستی از عوارض استفاده از آنهاست. پس برای پوست‌تان که آینه تمام‌نمای سلامت و زیبایی شماست، وسواس بیشتری به خرج دهید.