جوفراست و مشکل مهد کودک

آتنا دختري 3 ساله است که مادرش فکر مي‌کند ديگر وقتش رسيده او را به مهدکودک ببرد. اما مشکلي که وجود دارد اين است که در چند باري که مادر آتنا او را به مهدکودک برده، آتنا حاضر نشده آنجا بماند. مادر آتنا تلاش کرده او را با محيط مهدکودک آشنا و علاقه‌مند به ماندن در اين محيط و بازي با بچه‌ها کند اما اين کارها فايده‌اي نداشته و در نهايت آتنا پايش را در يک کفش کرده که برويم خانه و من اينجا را دوست ندارم. مادر آتنا شاغل است و بايد سر کار برود. به همين دليل لازم است ساعاتي از روز آتنا را به مهدکودک بسپارد. اما حالا دچار مشکل شده و نمي‌داند چطور با آن کنار بيايد.

جو فراست راه‌حل ارائه مي‌دهد
مادر آتنا بايد بداند که براي عادت دادن فرزندش به محيط جديد بايد صبور باشد زيرا از نظر آتنا اين کار بسيار سخت است و نمي‌تواند به راحتي آن را قبول کند. اما نکته مثبت اين است که والدين بايد بدانند که کودکان قابل تغيير هستند و مي‌توان اميدوار بود که آتنا با تغيير برخي شيوه‌هاي رفتاري والدين نسبت به رفتن به مهدکودک علاقه نشانه دهد. سني که آتنا در آن قرار دارد، مرحله‌اي از رشد است که در آن کودک از جدايي از مادر احساس ناراحتي و اضطراب مي‌کند.

سرزنش نکنيد
يکي از نکات مهم در مواجهه با کودکي که حاضر نيست از مادر جدا شده و به مهدکودک يا خانه اقوام يا حتي کلاس برود، اين است که به هيچ عنوان نبايد کودک را به دليل اضطرابش مورد تمسخر قرار دهيد و بايد با هم راهي براي حل آن بيابيد.


او را مستقل کنيد
براي ايجاد استقلال به او آموزش دهيد که کيف مهدکودکش را خودش آماده کند. يادتان باشد تقويت رفتار مطلوب کودک از طريق پاداش دادن بسيار موثر خواهد بود.

برايش هديه بگيريد
يک هديه کوچک براي فرزندتان بخريد و به او بگوييد وقتي که مي‌رويد تا او را از مهدکودک به منزل ببريد، هديه را برايش مي‌بريد. با اين کار هم او مطمئن مي‌شود که شما بازخواهيد گشت و هم اين‌که نفس هديه در او هيجان ايجاد مي‌کند. کفپوش مهدکودک

برايش دوست پيدا کنيد
مي‌توانيد روابط خارج از مهد کودک را با والدين ديگر بچه‌ها برقرار کنيد و اجازه دهيد برخي از آنها به منزل‌تان بيايند تا آتنا با آنها بازي کند. اگر او بتواند با يکي، دو نفر در مهدکودک دوست شود تمايل بيشتري به رفتن به مهدکودک نشان خواهد داد.

منبع: اکاايران 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی
 
 

 

خدمات شیشه و آینه